فصلی که بیرانوند خودش را پس می‌گیرد!

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، علیرضا بیرانوند با دو کلین‌شیت در شروع لیگ برتر، آمادگی خود برای رسیدن به دستکش طلا را نشان می‌دهد. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

فصلی که بیرانوند خودش را پس می‌گیرد!

بازگشت پیام نیازمند که در آخرین روزهای نقل و انتقالات رقم خورد، شاید یکی از مهم‌ترین اتفاقات پنجره تابستانی فوتبال ایران بود؛ جایی که البته پیش از آن پرسپولیس با جذب علیرضا بیرانوند به جای حامد لک، یکی از انتقال‌های مهم فصل را رقم زده بود تا رقابت در خط دروازه بین مدعیان به اوج خود برسد.

ستاره دیگر خط دروازه در تیم‌های ایرانی سیدحسین حسینی است؛ گلر شماره یک استقلال که فصل گذشته در 25 بازی موفق شد 17 بار دروازه‌اش را بسته نگه دارد و با این آمار فوق‌العاده خود و تیمش را بر بام فوتبال ایران قرار بدهد.

در ده سال اخیر، 8 دروازه‌بان موفق شدند با بیشترین تعداد کلین‌شیت، دستکش طلایی لیگ برتر را دریافت کنند و در این بین، سه دروازه‌بان رکوردشکنی هم کردند؛ مهدی رحمتی با بیشترین کلین‌شیت، نیلسون کوریا با بیشترین تعداد کلین‌شیت نسبت به تعداد بازی و علیرضا بیرانوند با بیشترین درصد کلین‌شیت، رکوردشکنان فوتبال ایران لقب گرفتند.

از زمانی که لیگ ایران شانزده تیمی شده، نیلسون و ژسوس دو دروازه‌بان برزیلی، تنها نفراتی بودند که با حضور در تمام مسابقات، آقای کلین‌شیت لیگ برتر لقب گرفتند. حامد لک و پیام نیازمند نیز 29 بار در درون دروازه قرار گرفتند اما از سوی دیگر شاید رکورد لیگ هجدهم علیرضا بیرانوند که باوجود غیبت در شش بازی، بیش از سایرین دروازه‌اش را بسته نگه داشت نیز قابل توجه باشد.

بیرانوند تنها دروازه‌بانی است که سه بار متوالی در فوتبال ایران دستکش طلایی را به دست آورده و از این حیث رکورددار است. نکته جالب و کنایه‌آمیز این است که از بین سایر گلرهایی ایرانی تنها حسینی، لک و نیازمند توانسته‌اند این جایزه را تصاحب کنند تا مجموع رکورد آنها برابر با گلر شماره یک تیم ملی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا