فوری؛ اعلام زمان شروع لیگ و سوپرجام

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، سازمان لیگ فوتبال زمان شروع لیگ برتر بیست و دوم و همچنین سوپرجام را اعلام کرد. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

فوری؛ اعلام زمان شروع لیگ و سوپرجام

سازمان لیگ فوتبال امروز بعد از بررسی های متعدد اعلام کرد لیگ برتر بیست و دوم روز جمعه 21 مرداد 1401 آغاز خواهد شد. همچنین قرار شده دیدار سوپرجام فصل گذشته فوتبال میان استقلال و نساجی قبل از شروع نیم فصل دوم برگزار شود.

مسئولان کمیته مسابقات سازمان لیگ از مدت ها قبل برای برنامه مسابقات فصل جدید فوتبال و تقویم بازی ها در کشمکش بودند. در این خصوص سازمان لیگ قصد داشت با برگزاری جلسات مختلف طوری بازی ها را برنامه ریزی کند که هم باشگاه‌ها راضی باشند و هم خدشه ای به برنامه های تیم ملی قبل از جام جهانی وارد نشود.
از این رو بعد از برگزاری جلسه هم اندیشی با نمایندگان باشگاه ها و همچنین مشورت با دراگان اسکوچیچ قرار بر این شد که بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال از روز جمعه 21 مرداد ماه شروع شود و تیم ها رقابت هایشان را استارت بزنند.
مهم ترین بحث درباره برگزاری سوپرجام فصل گذشته میان استقلال و نساجی به عنوان قهرمان های لیگ برتر و جام حذفی بود. گفته می‌شد این مسابقه قبل از شروع مسابقات لیگ برتر برگزار خواهد شد اما با توجه به تقویم فشرده،‌ سازمان لیگ تصمیم گرفت این مسابقه را به تعطیلات نیم فصل لیگ ببرد و قبل از شروع نیم فصل دوم برگزار کند.
همچنین با توجه به اینکه اردوی تیم ملی فوتبال با نظر دراگان اسکوچیچ قبل از فیفادی برگزار می‌شود، تعطیلی تیم ها بعد از هفته ششم بیشتر شد. بر این اساس اردوی تیم ملی از روز 20 شهریور تا 5 مهرماه برگزار خواهد شد و تیم ها در این مدت در استراحت خواهند بود و بعد رقابت ها را ادامه خواهند داد.
طبق برنامه ریزی سازمان لیگ، مسابقات لیگ برتر تا قبل از جام جهانی 2022 قطر به نیم فصل می‌رسد و بعد از جام جهانی نیز دور برگشت مسابقات و همچنین سوپرجام انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا