واکنش اسکوچیچ به شایعات؛ ستاره‌ها خط نمی‌خورند

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، از سفر سرمربی تیم ملی به ترکیه مشخص بود که در اختیار داشتن بازیکنان باکیفیت برای او مهمتر از جنگ‌های درون گروهی است. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

واکنش اسکوچیچ به شایعات؛ ستاره‌ها خط نمی‌خورند

خبرنگار صداوسیما که برای پوشش مراسم روز پزشک به محل مرکز ملی فوتبال مراجعه کرده بود، از فرصت استفاده کرد و دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی را برای دقایقی گیر انداخت تا درباره مسائل اخیر فوتبال با وی گفت‌وگو کند.

اسکوچیچ بعد از اتمام اردوی پرماجرای قطر و بازی با الجزایر تنها در دو سه گفت‌وگو به سوالات پاسخ داده است؛ یک گفت‌وگوی ویدئویی و یک مصاحبه با روزنامه وچرنی لیست که صرفا شامل سوالاتی است که چندان در ذهن علاقه‌مندان به فوتبال ایران نبوده و صرفا نگاه یک روزنامه‌نگار کروات به هموطنش را منعکس می‌کرد.

خبرنگار صداوسیما اما از اسکوچیچ خیلی صریح درباره مسئله دو دستگی در تیم ملی و حواشی پس از انتشار استوری‌ها سوال کرد که اسکوچیچ در‌ پاسخ گفت: چنین چیزی وجود ندارد. بازیکنان از هم جدا نیستند و همه بدون استثنا برای کشور ایران و تیم ملی کار می‌کنند.

با این صحبتِ اسکوچیچ به نظر می‌رسد شایعات مربوط به خط خوردن ستاره‌هایی مثل علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی چندان جدی نباشد و آنها در فهرست آینده تیم ملی حضور داشته باشند. این دعوتی است شامل دو مرحله؛ ابتدا اردویی با بازیکنان داخلی و سپس اردوی نهایی با آماده‌ترین بازیکنان داخلی و لژیونرهایی که در فهرست دو بازی حساس ایران مقابل اروگوئه و سنگال در جمع ملی‌پوشان حاضر خواهند بود.

یک نکته جالب بازگشت تعدادی از لژیونرها به بازار داخلی و طبعا کم شدن تعداد لژیونرها به نسبت اردوهای پیشین است؛ در حال حاضر چهره‌هایی مثل علیرضا بیرانوند، مهدی قایدی، محمد محبی، کاوه رضایی و مرتضی پورعلی‌گنجی که قبل‌تر به‌عنوان لژیونر به تیم ملی دعوت می‌شدند در لیگ ایران فعالیت می‌کنند و باید دید چند نفر از آنها در اردوی ابتدایی در جمع ملی‌پوشان حضور خواهند داشت.

امروز همچنین از اسکوچیچ سوالی درباره موضوع حضور کی‌روش در صورت انتخاب مهدی تاج به‌عنوان رئیس آینده فدراسیون فوتبال پرسیده شد که او مثل هميشه از رویارویی با سرمربی پیشین تیم ملی ایران پرهیز کرد و گفت آنقدر اینجا کار دارد که نخواهد نسبت به صحبت‌های یکی از نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال واکنشی نشان بدهد. اگرچه کارلوس کی‌روش بلافاصله بعد از صحبت‌های تاج در اقدامی عجیب با انتشار پستی از حضورش در جمع بازیکنان تیم ملی ایران، به نوعی از این صحبت‌ها استقبال کرد و نشان داد آماده است تا روی صندلی اسکوچیچ در جام جهانی بنشیند.

مربی کروات تیم ملی که مخاطرات بسیاری را پشت سر گذاشته و به قول خودش در حد توقع نیز مورد احترام واقع نشده؛ حالا دو بازی دشوار و بین‌المللی را با حضور همه نفرات منهای اللهیار صیادمنش و وحید امیری، دو چهره قابل بحث تیم ملی پیش رو دارد که این دو مسابقه می‌تواند فرصتی تازه برای منتقدان وی باشد؛ به خصوص که هر دو حریف ایران قدرتمند هستند و به قصد پیروزی به میدان می‌آیند. البته انجام بازی خوب و هماهنگ از تیم ملی و نمایش وحدت و پایان سوتفاهم‌ها در جمع بازیکنان، چیزی است که جا پای مرد کروات را در تیم ملی سفت‌تر خواهد کرد.

آنطور که از تیم ملی می‌شنویم سوتفاهم‌ها رفع شده و با صحبت‌های بزرگان با یکدیگر، مسائل پیش آمده به فراموشی سپرده شده است؛ البته این خبری است که باید منتظر قطعیت و تحقق آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا