تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر متشکل از ستار‌ه‌های سرشناس و همچنین استعدادهای جوان است. لیگ برتر ایران شما را به ادامه این مقاله دعوت می کند.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

بازی جالب پرسپولیس و استقلال خوزستان که ۷ گل را در خود داشت، تیم منتخب هفته بیست و هشتم را تحت تاثیر قرار داده و حتی تیم بازنده نیز یک نماینده در خط حمله این تیم دارد، جایی که یک بازیکن جوان به هواداران فوتبال معرفی می‌شود.

با این حال نمایش درخشان گلر نساجی برابر استقلال و همچنین برد سپاهان، مس رفسنجان، آلومینیوم و فولاد نیز باعث شده تا آنها نیز نماینده خود را در این تیم داشته باشند.

توقف بدموقع استقلال و صعود پرسپولیس به صدر جدول سبب شده تا تیم آبی‌پوش جدول نماینده‌ای در تیم منتخب این هفته فوتبال ایران نداشته باشد، جایی که دو بازیکن از حریف استقلال در آن دیده می‌شود.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم را بخوانید:

دروازه‌بان:

لوآن پولی (نساجی)
دروازه‌بان ۳۱ ساله برزیلی در دیدار با استقلال نمایش درخشانی را از خود ارائه کرد تا چهره شماره یک این دیدار لقب بگیرد. نکته جالب در مورد او این است که اگرچه استقلال موقعیت زیادی در این بازی نداشت اما لوآن پولی با واکنش‌های بسیار خوب فریادهای حریف را دفع کرد و اجازه گلزنی به حریف نداد. او در آخرین دقایق نیمه اول شلیک ایمان سلیمی را با واکنش خوب به بیرون فرستاد تا دروازه تیمش بسته بماند و در دقیقه ۸۸ نیز ضربه دیدنی پیمان بابایی را مهار کرد و از این جدال دشوار با کلین‌شیت خارج شد.

مدافعان:

سیاوش یزدانی (سپاهان)
سیاوش یزدانی مدت‌هاست دوباره به یکی از باثبات‌ترین مدافعان فوتبال ایران تبدیل شده و در آخر مسابقه تاثیر خود را روی نتایج به دست آمده برای سپاهان می‌گذارد. تیم او هشت هفته‌ای است که رنگ باخت را به چشم ندیده و بخشی از این مسئله به عملکرد خوب دفاعی و تغییر رویکرد تیم برمی‌گردد. یزدانی در مقابل هوادار، تیمی که با مربیگری مسعود شجاعی یقه بسیاری تیم‌ها را گرفته، نمایش مطمئنی در قلب دفاع تیمش داشت و نشان داد ثباتش ادامه‌دار خواهد بود. این فرم قوت قلبی برای ژوزه مورایس است که قصد یورش به قهرمانی جام حذفی را نیز دارد.حسین کنعانی (پرسپولیس)
بازی برای مدافع ملی‌پوش پرسپولیس شروع خوبی نداشت. در ابتدا او بعد از اشتباه دانیال نتوانست توپ علیرضا کاظمی را دفع کند تا گل اول استقلال خوزستان به سادگی هرچه تمام‌تر به ثمر برسد. اما در ادامه او نقش یک ستاره را در بخش تهاجمی تیمش ایفا کرد و روی سه گل موثر بود. ابتدا از روی نقطه پنالتی دروازه حریف را گشود و بلافاصله با پاس در عمق دانیال اسماعیلی‌فر را در موقعیت گل قرار داد. او حتی می‌توانست با یک ضربه سر گلزنی کند اما خود او به تیرک خورد و گل نشد. با این حال کنعانی روی گل چهارم پرسپولیس نیز نقش آفرینی کرد و موفق شد ضربه پیش از گل را بزند تا نمایش کاملی داشته باشد.محمد نژادمهدی (مس رفسنجان)
محمد نژادمهدی، مدافع مستحکم تیم مس رفسنجان، دیروز در مسابقه مقابل ملوان بندر انزلی نمایش درخشانی از خود به جا گذاشت. این بازی که با نتیجه یک بر صفر به سود مس رفسنجان به پایان رسید، شاهد عملکرد قابل توجه نژادمهدی در خط دفاعی بود. او با بازخوانی دقیق حرکات حریف و مهار موثر حملات، نقش کلیدی در حفظ دروازه تیمش ایفا کرد. نژادمهدی با استفاده از تجربه و تکنیک برتر خود، توانست بارها خط حمله ملوان را متوقف کند و مانع از رسیدن آنها به گل شود. حضور قوی و هوشمندانه او در زمین، به تیم مس رفسنجان اعتماد به نفس بیشتری بخشید و زمینه‌ساز پیروزی مهمی برای تیمش شد.

هافبک‌ها و وینگر‌ها:

مهرداد عبدی (نساجی)
عملکرد او در دیدار هفته گذشته مقابل استقلال خوزستان آنقدر تاثیرگذار بود که جایگاهش را دوباره پس بگیرد و در دیدار حساس مقابل استقلال تهران هم یکی از مهره‌های اصلی نساجی باشد و بتواند در این مسابقه جنگ‌های میانه زمین را برای خود کند. مهرداد عبدی که گل‌های بسیار مهم و سرنوشت‌سازی را طی سالیان اخیر برای صعود تیمش به لیگ برتر، قهرمانی در جام حذفی و مسیر بقا در لیگ به ثمر رسانده بود، این هفته هم مقابل استقلال تهران توانست در تقابل با هافبک‌های حریف موفق ظاهر شود و نگذارد آنها ایجاد موقعیت زیادی داشته باشند و با این نمایش در تیم منتخب هفته جای بگیرد‌.امید عالیشاه (پرسپولیس)
کاپیتان پرسپولیس در روزی که دویست و شصت و دومین بازی خود را با پیراهن پرسپولیس انجام می‌داد، یک ستاره کامل و تمام عیار بود و ارزش‌های خود را به نمایش گذاشت. عالیشاه در این بازی اگرچه گلی نزد اما در همان صحنه پنالتی با سماجت توپ را به وحید امیری رساند. همچنین در صحنه گل چهارم عالیشاه با سرعتی بی‌مانند به خط حمله اضافه شد و پاس خود را به عمق دفاع حریف ارسال کرد و زمینه ساز گل برتری شد. در تمام دقایق این بازی او نقش خود را به عنوان یک ستاره ایفا کرد و بازیکنی انرژی بخش در خط حمله پرسپولیس بود تا موفق شود به تیم هفته ورزش سه نیز راه پیدا کند.ساسان انصاری (فولاد خوزستان)
کاپیتان فولادی‌ها که تاثیرگذارترین بازیکن تیمش در فصل جاری بوده و رد پای او در همه موفقیت‌های قرمز پوشان اهوازی دیده می‌شود، مقابل ذوب آهن هم عملکرد درخشانی داشت. ساسان انصاری نه تنها کرنر منجر به گل برتری فولاد را مقابل ذوب آهن ارسال کرد تا موسی کولی‌بالی آن را تبدیل به گل کند در همه دقایق بازی عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد و توانست برای تیمش مثمر ثمر باشد. انصاری با دوندگی بسیار زیاد تحرک فوق العاده‌ای به خط حمله فولاد داده بود و بازیکنان خودی را به سمت دروازه حریف در روز مهم این تیم هدایت می‌کرد. او در این مسابقه پنجمین پاس گل فصل خود را ارسال کرد و حالا شاید بیشتر از هر کسی از این پیروزی خوشحال باشد.مهدی لیموچی (آلومینیوم)
ستاره بی چون و چرای این فصل آلومینیوم اراک در دیدار این هفته مقابل گل‌گهر سیرجان هم دوباره توانایی‌های خود را به نمایش گذاشت و در حالی که بازی لحظات ابتدایی خود را سپری می‌کرد، پاس در عمق امیر نوری را با یک فرار عالی از بین دو مدافع حریف تبدیل به موقعیتی جدی کرد که پاس در عرض او را رضا جبیره به تور دروازه چسباند. لیموچی در شروع نیمه دوم هم بارها موقعیت‌سازی کرد و در نهایت توانست باز هم با یک فرار سریع توپ را به رضا جبیره برساند و این بازیکن گل دوم را بزند. لیموچی علاوه بر دو پاس گل در این دیدار، نقش کلیدی در ایجاد موقعیت‌های تیمش داشت تا بتواند سه امتیاز حساس را در سیرجان به دست بیاورد.وحید امیری (پرسپولیس)
وحید امیری ستاره تمام عیار پرسپولیس در نیمه دوم بود. او از زمان ورود به زمین انرژی خاصی را به خط حمله تیمش داد و نقش یک رهبر را در خط حمله ایفا کرد. امیری پنالتی منجر به گل حسین کنعانی را گرفت که مقدمه بازگشت تاریخی پرسپولیس را فراهم کرد و همین برای اثر او در این برد کافی است. با این حال در صحنه گل عیسی آل‌کثیر نیز ستاره شماره ۱۹ با پاس استثنایی مهاجم سرخپوشان را در موقعیت قرار داد تا امضای خود را روی این برد بزند. ستاره ۳۵ ساله خرم آبادی یک بار دیگر نشان داد که الماس گرانبهای پرسپولیس است و می‌تواند نتایج را تغییر بدهد.مهاجمان:
علیرضا کاظمی (استقلال خوزستان)
وینگر چپ تیم استقلال خوزستان یک نام جدید در فوتبال ایران است. او در اولین تقابل با پرسپولیس در استادیوم آزادی خود درخشید و نقشی را ایفا کرد که کمتر بازیکن جوانی می‌تواند انجام دهد. او که فوتبالیست اهل اندیمشک است، در همان شروع بازی توانست دروازه حریف را باز کند و با توپربایی از حسین کنعانی زمینه‌ساز گل تیمش شود. در ادامه هم کاظمی در آخرین دقایق نیمه اول با یک شوت دیدنی دروازه بیرانوند را فرو ریخت تا مرد اول تیمش در این بازی حساس لقب بگیرد. برای او و استقلال خوزستان افسوس بزرگ اینکه تیمش نتوانست از این نمایش بهره ببرد و دو گل علیرضا کاظمی را حتی به یک امتیاز تبدیل کند.رضا جبیره (آلومینیوم)
حضور کوتاه مدت و زدن گل صعود به نیمه نهایی جام حذفی مقابل چادرملوی اردکان کاری کرد تا مجتبی حسینی دوباره به او اعتماد کند و او را در ترکیب ابتدایی بازی با گل‌گهر قرار بدهد که رضا جبیره هم به بهترین شکل جواد اعتماد سرمربی خود را داد. این مهاجم که انگیزه زیادی در بازگشت به جمع یازده نفر اصلی تیمش داشت، توانست دو پاس مهدی لیموچی را با شوت‌های دیدنی تبدیل به گل کند و بهترین بازیکن تیمش در مسابقه این هفته باشد که سه گل در سیرجان زدند و به رده هفتم صعود کردند.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر:
دروازه‌بان: لوان پولی
مدافعان: محمدحسین کنعانی‌زادگان، محمد نژادمهدی، سیاوش یزدانی
هافبک و وینگرها: مهرداد عبدی، امید عالیشاه، مهدی لیموچی، ساسان انصاری، وحید امیری
مهاجمان: رضا جبیره، علیرضا کاظمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا