مربی پرسپولیس : شعار ما کار کردن است

“گزارش خبری لیگ برتر ایران” پرسپولیس در حالی موفق شد تیم تراکتور را درخانه با نتیجه ۲ بریک شکست دهد که چند فرصت خوب را نیز از دست داد. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

مربی پرسپولیس : شعار ما کار کردن است

شاگردان یحیی گل محمدی در ادامه روند خوب خود توانستند تراکتور با انگیزه را شکست داده و خودشان را به یک امتیازی صدر جدول لیگ برسانند. در همین ارتباط بد ندیدیم با حمید مطهری مربی خوش فکر و خوش صحبت پرسپولیس گفت و گویی انجام دهیم؛

 با این پیروزی یک قدم دیگر به صدر جدول نزدیک شدید و به یک امتیازی استقلال رسیدید. خیلی ها معتقدند قهرمان این فصل از بین استقلال و پرسپولیس تعیین خواهد شد؟

ببینید لیگ یک مارتن نفسگیر است. هنوز ۱۷ هفته باقی مانده است و به شما می گویم دقیقا ۵۱ امتیاز دیگر باقی مانده است. باز هم تأکید می کنم ۵۱ امتیاز! بنابراین از الان نمی توان تیمی را قهرمان یا تیمی را دور از کسب این عنوان قلمداد کرد چون پشت این حرف ها هیچ منطق و اساسی نیست. ما فریب این صحبت ها را در فصول گذشته نخوردیم و این فصل هم نخواهیم خورد. بازی به بازی جلو می رویم و با تمام وجود بازی می کنیم تا به هدف عالی خود برسیم.

تراکتور تبریز را چطور دیدید؟

قبل از بازی هم به بچه ها گفته بودیم در این مسابقه به جدول نگاه نکنید چون این بازی متفاوت است.  تراکتور بسیار فراتر از انتظار و بهتر از ۱۲ هفته گذشته بازی کرد و حتی ما را هم سورپرایز کرد. اگر تراکتور از اول فصل به این شکل بازی می کرد الان جزو ۶ تیم بالای جدول بود. بسیار با انگیزه و برنامه جلوی ما ظاهر شد اما …

استقلال در اراک امتیاز از دست داد اما سپاهان توانست پدیده را شکست دهد. شما در بازی با تراکتور نیم نگاهی به این دو تیم داشتید؟

تفاوت تیم های قهرمان با بقیه تیم ها در این است که توجه خودش را معطوف این نمی کند که فلان تیم چند امتیاز از دست داده یا چه نتیجه ای گرفته است بلکه تمرکز روی این موضوع است که ما چه کرده ایم؟ اینکه ما باید حریفان را ببریم و به فکر نتایج استقلال، سپاهان و … نداشته باشیم.

شاید یکی از سئوالات خبرنگاران یا حتی هواداران در مورد مهدی عبدی باشد. مهاجم جوان، جویای نام و گلزنی که در ترکیب اصلی قرار نمی گیرد. به راستی چرا؟

من عادت ندارم خیلی درخصوص یک بازیکن صحبت کنم اما مهدی عبدی مهاجم جوان و خوبی است. اگر در تیم ما پشت سر عیسی، مهدی ترابی و یا عالیشاه و وحید امیری باشید و زیاد بازی نکنید، نشانه‌ بد بودن شما نیست. مهدی عبدی در یکی از بزرگ‌ ترین تیم های آسیا بازی می کند و خودش هم می داند فرصت به او می رسد. باید ازهمین فرصت ها استفاده کند و مطمئن باشید ما مربیان بهترین شرایط را برای او می خواهیم.

سید جلال حسینی مصدوم شد؟

یک مقداری احساس درد داشت اما جدی نیست و انشالله سید جلال با قدرت درتمرینات و بازی های تیم شرکت می کند. او یکی از لیدرها و ستون تیم ماست.

راستی مصاحبه ای درواکنش به صحبت های اخیر مهدی دادرس عضو کمیته استیناف داشتید و گفتید وقتی دادرس فوتبال ما این حرف ها را می زند وای به حال فوتبال!

آقای دادرس از مدیران با سابقه فوتبال ماست. من نمی خواستم صحبتی دراین رابطه داشته باشم اما یکی از دوستان همکار شما در این رابطه و صحبت های عضو کمیته استیناف پرسید. به نظرم آقای دادرس ادبیات بهتری می توانست در خصوص پرسپولیس به کار ببرد. واژه هایی مثل شنگول و … زیبنده جایگاه حقوقی او نبود. به هرحال امیدواریم کمیته استیناف هرچه زودتر تکلیف پرونده گل گهر سیرجان را مشخص کند. به هرحال تصمیم کمیته انضباطی جدول لیگ برتر را دچار تغییر کرده و بهتر است تکلیف هرچه زودتر معلوم شود.

یکسری صحبت ها درمورد خریدهای نیم فصل به گوش می رسد. یحیی گل محمدی هم تکذیب می کند درحالی که گفته می شود مذاکرات آغاز شده است؟

به صراحت به شما می گویم که ما هنوز هیچ مذاکره ای با هیچ بازیکنی نداشتیم. عقلانی هم نیست وقتی چند هفته تا پایان نیم فصل اول مانده بخواهیم برای تیم حاشیه درست کنیم یا اینکه مذاکره ای داشته باشیم.

پس این صحبت هایی که مطرح می شود چیست؟

پرسپولیس تیم بزرگی است و طبیعی است گمانه زنی های زیادی انجام شود. این موضوع مربوط به امروز و دیروز هم نیست اما قاطعانه به شما می گویم که هنوز نه لیستی تهیه کردیم و نه با بازیکنی صحبتی داشته ایم.

پرسپولیس شروع خوبی درلیگ بیست و یکم نداشت اما هرچه گذشت بهترو هماهنگ تر شدید. دراین رابطه صحبتی ندارید؟

من همان زمان هم گفتم که لطفا از شرایط پرسپولیس به عنوان بحران اسم نبرید. ما می دانستیم قرار است چه کار کنیم و به کجا برسیم اما برخی ها با کلید واژه بحران سراغ پرسپولیس آمدند. تیم ما چند تغییر مهم داشت و ۳ بازیکن اصلی و کلیدی تیم رفته بودند. نفرات جدیدی به تیم اضافه شدند و هماهنگی تیم درفصل جدید نیاز به زمان داشت. باید کار می کردیم تا ثابت کنیم شرایط بحرانی نداریم و حالا خوشحالم که شما و کارشناسان ازاین پرسپولیس تعریف و تمجید می کنند. دراین رابطه یک ضرب المثلی بزنم که شاید حکایت قهرمانی های سال های اخیر پرسپولیس باشد؛ مثل یک گلادیاتور کار کن و مثل یک پادشاه زندگی کن! شعار ما درپرسپولیس کارکردن است، کار کردن و کار کردن و به چیز دیگری فکر نمی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا