وضعیت خریدهای جدید در اردوی پرسپولیس

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، پرسپولیس با انگیزه‌ای فراوان تمرینات خود را در ورزشگاه کاظمی پیگیری می‌کند و جنگ آنها برای قهرمانی از حالا شروع شده است. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

وضعیت خریدهای جدید در اردوی پرسپولیس

باخت پرسپولیس به سپاهان و پیروزی استقلال برابر فولاد در فاصله سه‌هفته‌ تا پایان رسمی لیگ بیست و یکم، پایانی بر قهرمانی‌های متوالی سرخپوشان در لیگ برتر بود. پرسپولیس پس از سال‌ها، یک فصل بدون جام را سپری کرد و حالا همین موضوع انگیزه مضاعفی برای شاگردان یحیی گل‌محمدی شده است.

روز گذشته تمرین سرخ‌ها به روی اصحاب رسانه و هواداران مشتاق این تیم باز بود و خبرنگار ورزش سه از نزدیک وضعیت تیم را تماشا کرد. تیمی که علی‌رغم تکمیل نبودن، تمرینات سختی را برای بازگشت به مسیر قهرمانی انجام می‌دهد.

کادرفنی پا به پای تیم می‌دوند

پس از پایان لیگ نیمکت سرخ‌ها تغییرات زیادی داشت. حمید مطهری سرمربی نساجی شد و مظاهر رحیم‌پور و داوود فنایی به هوادار پیوستند. پرسپولیس ولسلی ننکا، مربی دروازه‌بان‌ها و په‌په لوسادا و تشکری‌کیا را به عنوان مربی بدنساز جذب کرد. همچنین سیدجلال حسینی به کادرفنی اضافه شد‌. در شرایطی که هنوز جای خالی یک مربی به عنوان دستیار اول یحیی حس می‌شود، مربی‌های این تیم بسیار پرتلاش نشان داده‌اند. سیدجلال با پوشیدن کاور در بازی‌های درون‌تیمی پا به پای بقیه می‌دود و حین بازی نکات مختلفی را به بازیکنان می‌گوید و از طرف دیگر خود یحیی با حضور در وسط بازی شاگردانش در مواقع لزوم با متوقف کردن بازی نکاتی را به شاگردانش گوشزد می‌کرد. کریم باقری نیز مثل همیشه پای ثابت تمرینات شوتزنی و دادن الگوی مناسب به بازیکنان است. جدیت یحیی گل‌محمدی و سایر اعضای نیمکت پرسپولیس دقایقی سخت و پرفشاری را برای بازیکنان رقم زده است؛ هرچند هنوز دست تنها بودن یحیی و نیاز پرسپولیس به دستیار اول در این تیم حس می‌شود‌.

علیرضا بیرانوند بمب انگیزه اردوی پرسپولیس

بازگشت بیرو به اردوگاه سرخ نه فقط از لحاظ فنی بلکه از نظر روحی روانی هم تاثیر مثبتی در تیم گذاشته است. او به پرسپولیس بازگشته تا روزهای خوب خود با این تیم را تکرار کند. بیرانوند مطابق انتظار خیلی زود با سایر اعضا صمیمی شده و می‌تواند با آمادگی بالای خود در لیگ آمار گل خورده پرسپولیس را کاهش دهد. شوخی‌های او هیچوقت تمامی ندارد و درعین حال الگو و انگیزه مناسبی برای سایر دروازه‌بان‌های این تیم است.

پرتره‌ای تازه در دفاع چپ و راست پرسپولیس

سرخ‌ها در نقل و انتقالات تغییرات زیادی در پست دفاع راست و چپ خود داشتند. رامین رضاییان و منوچهر صفروف در جناح راست و سعید آقایی و علی شجاعی در سمت چپ خط دفاعی جدا شده‌های پرسپولیس بودند. یحیی در این پست‌ها به سراغ مهدی احمدی، مدافع چپ نفت مسجد سلیمان و دانیال اسماعیلی‌فر، مدافع راست فصل گذشته سپاهان رفت. این اتفاق باعث شده شکل تازه‌ای در این پست‌ها در پرسپولیس شکل بگیرد. آمادگی بالای دانیال و انگیزه زیاد احمدی برای بازی با پیراهن پرسپولیس در تمرینات جالب توجه بود. در شرایطی که هواداران روی توانایی گلسازی ترابی، رفیعی و صادقی حساب باز کرده‌اند، دانیال اسماعیلی‌فر نیز می‌تواند با سانترهای دقیقش در جمع گلسازهای پرسپولیس باشد.

مدافعان جدید، گلزن و جسور

پرسپولیس پس از بازنشستگی سیدجلال و جدایی علیرضا ابراهیمی دو مدافع مرکزی جدید جذب کرد. مرتضی پورعلی گنجی و گئورگی گولسیانی مدافعانی هستند که با انگیزه فراوان در اردوی پرسپولیس حضور دارند‌. نکته قابل توجه در مورد گولسیانی گلزنی او در تمرینات مانند یک مهاجم بود؛ این مدافع گرجستانی خیلی خوب روی ارسال‌ها دروازه را باز می‌کرد. مرتضی پورعلی‌گنجی نیز با اینکه هنوز بازی رسمی‌ای با پیراهن پرسپولیس نداشته، به یکی از مهره‌های قابل اتکای یحیی تبدیل شده و در بازی درون تیمی مدام با هم‌تیمی‌هایش صحبت می‌کرد و حتی می‌توان گفت در نقش سیدجلال حسینی در قلب خط دفاعی ظاهر شده بود!

این هافبک‌های خلاق نیاز به تمام کننده دارند

دو بازیکن جذب شده پرسپولیس در خط هافبک، سعید صادقی و سروش رفیعی بوده‌اند. این دو بازیکن که از بهترین گلسازهای لیگ برتر هستند اگر در خط حمله تیم خود یک گلزن تمام عیار داشته باشند، پرسپولیس می‌تواند به آمار گل زده فوق العاده‌ای برسد. سروش رفیعی همانند بیرو به خانه برگشته و انگیزه زیادی دارد. سعید صادقی نیز با آمادگی بالا در تمرینات حضور دارد و می‌تواند یکی از مهره‌های کلیدی یحیی در فصل پیش رو باشد. او که با سر و صدای زیاد در تابستان به عنوان موثرترین بازیکن لیگ به پرسپولیس پیوست، تمایلی به صحبت کردن با خبرنگاران نشان نمی‌داد و می‌خواهد ابتدا حرف‌هایش را در زمین بزند. صادقی یکی از آماده‌ترین‌های تمرینات پرسپولیس است.

بازگشت انگیزه قهرمانی به پرسپولیس

سرخ‌ها هفت خرید در نقل و انتقالات تا اینجای کار داشته‌اند و احتمال زیاد جذب مهاجم نیز در روزهای آینده انجام خواهد شد. نکته قابل توجه این است که این بازیکنان، به جز رفیعی و بیرانوند که برای تکرار افتخارات‌شان تلاش می‌کنند، همگی انگیزه زیادی برای فتح جام قهرمانی دارند. با جذب مهاجم و به وجود آمدن هماهنگی لازم، این تیم از همان هفته‌های ابتدایی می‌تواند سیمای یک مدعی قهرمانی را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا