وسواس مورایس علیه صدرنشینی سپاهان

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، سرمربی پرتغالی سپاهان در پنج بازی اول لیگ تیمش را با پنج آرایش مختلف با میدان فرستاده است. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

وسواس مورایس علیه صدرنشینی سپاهان

ژوزه مورایس سرمربی مشهور پرتغالی که با حضورش روی نیمکت سپاهان امید زیادی برای قهرمانی به سکوهای نقش‌جهان تزریق کرد، حالا در پایان هفته پنجم به نسبت لیگ قبل در موقعیت پایین‌تری قرار گرفته و از پانزده امتیاز ممکن، 8 امتیاز را کسب کرده است.

مورایس که برابر استقلال نمایش بسیار هوشمندانه‌ای را با ایفای نقش بازیکنان کارگردانی کرد و در نهایت برتری دو گله مقابل قهرمان بی‌شکست فصل گذشته را برای هواداران سپاهان به ارمغان آورد، طلایی‌پوشان را با این ترکیب از بازیکنان به میدان فرستاد:

رشید مظاهری، محمد دانشگر، رناتو داسیلویرا، امید نورافکن، رامین رضاییان، مسعود ریگی، محمد کریمی، یاسین سلمانی، فرشاد احمدزاده، محمد علی‌نژاد، شهریار مغانلو

بازیکنانی که در آرایش ۳-3-۴ کلاسیک مورایس قرار گرفتند و به خوبی از پس انجام وظایف محوله برآمدند.

سپاهان مورایس در هفته دوم برابر نساجی هم به پیروزی رسید تا با شش امتیاز از دو مسابقه به تنهایی به صدر جدول تکیه بزند. آنها در این مسابقه سه تغییر جدید داشتند و با این ترکیب در زمین حاضر شدند:

رشید مظاهری، نیلسون جونیور، رناتو داسیلویرا، امید نورافکن، رامین رضاییان، مسعود ریگی، مانوئل فرناندز، یاسین سلمانی، محمدرضا حسینی، محمد علی‌نژاد، شهریار مغانلو

در این بازی جونیور به جای دانشگر، فرناندز به جای کریمی مصدوم و حسینی به جای فرشاد احمدزاده در ترکیب قرار گرفتند.

درحالی‌که اوضاع به بهترین شکل ممکن برای سپاهان پیش می‌رفت، از میانه نیمه دوم مسابقه برابر گل‌گهر، شرایط به کلی برای این تیم تغییر کرد. بازگشت تیم قلعه‌نویی به بازی و تبدیل برد دو گله به مساوی 2-2، اتفاق خوشایندی برای طلایی‌پوشان و تماشاگرانش در استادیوم شهر سیرجان نبود. مورایس، در این بازی هم تیمش را با چهار تغییر نسبت به بازی قبل به زمین فرستاد:

پیام نیازمند، محمد دانشگر، رناتو داسیلویرا، میلاد زکی‌پور، رامین رضاییان، مسعود ریگی، مانوئل فرناندز، یاسین سلمانی، محمدرضا حسینی، کامسوبا، شهریار مغانلو

گلر ملی‌پوش سپاهان بعد از دو جلسه تمرین با تیم در ترکیب فیکس سپاهان قرار گرفت.

دانشگر به جای خودش برگشت و نیلسون راهی نیمکت شد. میلاد زکی‌پور، برابر تیم فصل گذشته‌اش به صورت ثابت به میدان رفت و اتفاقا با دو گل، بهترین بازیکن زمین بود و در نهایت، کامسوبا در اولین تجربه حضور در ترکیب ثابت، جایگزین علی‌نژاد شد.

دیدار برابر فولاد در ورزشگاه فولادشهر بعد از کسب تساوی در سیرجان فرصت مغتنمی بود تا مورایس و تیمش بار دیگر خودشان را در جدول جدا کنند. آنها که در این مسابقه با دو تغییر به میدان آمده بودند، موفق به شکست تیم نکونام نشدند تا صدر جدول را از دست بدهند:

پیام نیازمند، نیلسون، میلاد زکی‌پور، رامین رضاییان، مسعود ریگی، مانوئل فرناندز، یاسین سلمانی، فرشاد احمدزاده، رناتو داسیلویرا، شهریار مغانلو و الویس کامسوبا

نیلسون برزیلی بار دیگر به ترکیب اصلی تیم برگشته بود و جانشین دانشگر شد و احمدزاده هم به عنوان جایگزین کاپیتان حسینی در زمین حاضر شد.

دربی اصفهان برای سپاهان از اهمیت بالایی برخوردار بود. به ویژه آن‌که مورایس می‌توانست با برتری مقابل ذوب‌آهن میانگین 2 امتیاز از هر بازی را برای خودش ثبت کند. آنها در شهرآورد اصفهان هم با سه تغییر وارد زمین شدند:

پیام نیازمند، محمد دانشگر، رناتو داسیلویرا، رامین رضاییان، مسعود ریگی، یاسین سلمانی، فرشاد احمدزاده، مانوئل فرناندز، محمد علی‌نژاد، شهریار مغانلو، امید نورافکن

نورافکن، بعد از دو هفته نیمکت‌نشینی به ترکیب برگشته بود. دانشگر در ادامه بازی‌ها یک‌ هفته در میان جانشین نیلسون شد و این بار کامسوبا روی نیمکت نشست تا علی‌نژاد از ابتدا در زمین حاضر شود. تغییراتی که نتیجه مدنظر مورایس را به دنبال نداشت.

در نهایت با توجه به شناخت بیشتر مورایس از اسکواد تیمش با گذشت زمان، باید منتظر بمانیم و ببینیم این سرمربی پرتغالی به ترکیب ثابت خودش می‌رسد یا اینکه به طور کلی اعتقادی به این موضوع ندارد و بسته به نوع بازی حریف، لاین‌آپ تیمش را دستخوش تغییر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا