تساوی در ورزشگاه نقش جهان

“گزارش خبری لیگ برتر ایران” شاگردان ساکت الهامی و فراز کمالوند در ورزشگاه نقشِ جهان اصفهان به تساوی رضایت دادند. سایت لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

تساوی در ورزشگاه نقش جهان

به گزارش “ورزش کده” یکی از مهم‌ترین تقابل‌های هفته دوازدهم در اصفهان برگزار می‌شد، جایی که نساجی به واسطه مشکلاتی که برای میزبانی‌اش در ساری وجود داشت سرانجام توانست مجوز میزبانی خارج از این شهر را بگیرد.

آن‌ها امروز در نقش‌جهان از نفت مسجدسلیمان میزبانی می‌کردند و شاگردان الهامی هدف‌شان حفظ 4 بازی شکست‌ناپذیری در لیگ بود و در مقابل هم نفتی‌ها برای حفظ روند اوج‌گیری خود در جدول بعد از برد روحیه‌بخش مقابل فجر، به میدان آمده بودند.

هفته دوازدهم لیگ برتر؛ چهارشنبه: 1400/10/08 ساعت 14:30
استادیوم: نقش‌جهان اصفهان / بدون تماشاگر
داور: مرتضی منصوریان / کمک‌ها: یعقوب سخندان و جعفر مهاجر؛ داور چهارم: شبیر بهروزی / ناظر داوری: حسین خانبان

نساجی مازندران

علیرضا حقیقی
حامد شیری
امیرمهدی جانملکی (از دقیقه 71: سعید غلامعلی بیگی)
حسن نجفی
مرتضی منصوری
اکبر صادقی
مهرداد عبدی
رضا جعفری (از دقیقه 63: احسان قهاری)
فرزاد زامهران (از دقیقه 71: محمدمهدی نظری)
مسعود شجاعی
کریم اسلامی

سرمربی: ساکت الهامی

نفت مسجدسلیمان:

علی محسن زاده
مجتبی لطفی
مهران امیری
محمد بلبلی (از دقیقه 75: میثم نقی‌زاده)
علیرضا دغاغله
مجید عیدی (از دقیقه 91: مجتبی مقتدایی)
مسلم مجدمی (از دقیقه 91: محمد مهدی احمدی)
علی عبدالله زاده
مهرداد هدایتیان
سجاد حیدری (از دقیقه 68: هاتف نادری)
امیر روستایی (از دقیقه 68: میرهادی میرجوان)

سرمربی: فراز کمالوند

اخطار:

مهرداد عبدی در دقیقه 5 و حامد شیری در دقیقه 55 از نساجی مازندران
علی عبدالله‌زاده در دقیقه 77، علی محسن‌زاده در دقیقه 90+4 و هاتف نادری در دقیقه 90+5 از نفت مسجدسلیمان

گزارش بازی:

نساجی برای اضافه شدن به جمع تیم‌های بالانشین جدول نیاز به 3 امتیاز مسابقه امروز داشت و در مقابل نفت مسجدسلیمان نیز برای فاصله گرفتن تیم‌های فانوس به دست لیگ، امروز برای کسب برد به میدان آمده بود.

در ابتدای بازی، اشتباه خط دفاعی نساجی می‌رفت که برای این تیم دردسرساز شود اما این خطر رفع شد و در ادامه شاگردان الهامی مالکیت توپ و میدان را در اختیار گرفتند؛ در دقیقه 6، مسعود شجاعی از میانه‌های زمین و در شرایطی که محسن‌زاده چند قدمی از دروازه نفت فاصله داشت، شلیک دیدنی را به سوی دروازه حریف روانه کرد که شوت شجاعی با برخورد به تیرک دروازه به بیرون رفت و کاپیتان نساجی در ثبت یک سوپرگل ناکام بود.

روی پرتاب بلند حسن نجفی، مهرداد عبدی در دقیقه 9 درون محوطه جریمه نفت با ضربه سر توپ را روانه دروازه حریف کرد که این‌بار هم ضربه بازیکن نساجی به تیرک دروازه اصابت کرد؛ بعد از این موقعیت، دو تیم بیشتر در میانه زمین به دنبال کسب مالکیت توپ بودند تا دقیقه 17 خبری از خلق موقعیت روی دروازه تیم‌ها نبود.

در دقیقه 17 روی یک ضدحمله عالی نفتی‌ها صاحب فرصت گلزنی شدند که روی خط محوطه مهرداد هدایتیان اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او با اختلاف به بیرون رفت؛ موقعیت بعدی بازی برای نساجی بود و روی پرتاب بلند حسن نجفی و تعلل مدافعان نفت، درون محوطه شش‌قدم توپ به کریم اسلامی رسید اما مهاجم مازنی‌ها فرصت‌سوزی عجیبی داشت و نتوانست در دقیقه 19 تیمش را پیش بیندازد.

نفتی‌ها که روی ضدحملات حساب ویژه‌ای باز کرده بودند، در دقیقه 26 با یک پاس در عمق، محمد بلبلی را در موقعیتی تک به تک با علیرضا حقیقی قرار دادند که حقیقی غفلت مدافعان نساجی را پوشش داد و با خروج موفق از دروازه اجازه تهدید دروازه‌اش را نداد؛ در ادامه، بازیکنان نساجی یک کار تیمی و تمرین‌شده زیبا را انجام دادند که این کار با سانتر حسن نجفی روی دروازه نفت همراه شد اما ضربه سر کریم اسلامی در چارچوب نبود و این فرصت طلایی گلزنی هم برای شاگردان الهامی از دست رفت.

موقعیت دیگری برای نساجی در دقیقه 32 با ارسال زامهران و ضربه کریم اسلامی به دست آمد که این موقعیت را محسن‌زاده سنگربان نفت به خوبی مهار کرد؛ شاگردان الهامی برای رسیدن به گل برتری در نیمه نخست خود را به آب و آتش زدند اما بی‌دقتی مهاجمان و البته واکنش‌های خوب محسن‌زاده باعث شد تا توپی از خط دروازه‌ها عبور نکند.

در دقیقه 43 جنجالی‌ترین صحنه نیمه نخست رخ داد، جایی که ارسال حسن نجفی به دست مدافع نفت درون محوطه جریمه برخورد کرد اما داور مسابقه این صحنه را چسبیده به محوطه تشخیص داد که موجب اعتراض شدید بازیکنان نساجی شد؛ موقعیتی که با ضربه نجفی همراه شد اما شوت هافبک نساجی خوب نبود و به بیرون رفت تا نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان برسد.

10 دقیقه ابتدایی نیمه دوم موقعیت جدی روی دروازه‌ها خلق نشد و اولین فرصت روی کار تیمی زیبای نفتی‌ها در دقیقه 55 به وجود آمد که مهرداد هدایتیان در موقعیت تک به تک با علیرضا حقیقی ناکام در گلزنی بود و واکنش دیدنی سنگربان نساجی باعث شد تا بازی بدون گل مساوی باقی بماند.

برخلاف نیمه اول، بازی کم و افت خیز دنبال شده و بیشتر دو تیم در میانه میدان درگیرانه بازی پیگیر گرفته بودند تا این‌که در دقیقه 73 روی یک کار تیمی خوب، توپ به اکبر صادقی رسید و او توانست یخ بازی در نیمه دوم را بشکند و یک شوت خطرناک به سوی دروازه نفت روانه کرد که ضربه او با واکنش خوب محسن‌زاده همراه شد.

در دقیقه 75 اشتباه مدافع نساجی امیر روستایی را در موقعیت خوبی صاحب توپ کرد اما سانتر او به میرهادی میرجوان در دهانه دروازه نساجی نرسید و یک موقعیت گلزنی برای نفت از دست رفت.

15 دقیقه پایانی بازی جذاب و مهیج دنبال شد؛ ابتدا در دقیقه 80 روی اشتباه فاحش مرتضی منصوری هاتف نادری توانست روی پاس میرهادی میرجوان گلزنی کند تا تعویض‌های کمالوند به خوبی شرایط را به سود نفت بازگردانند. اما این پایان کار نبود چرا که در دقیقه 84 سرنگونی کریم اسلامی درون محوطه جریمه نفت پنالتی تشخیص داده شد و مسعود شجاعی به راحتی توانست گل تساوی را وارد دروازه حریف کند.

دقایق پایانی نساجی صاحب چند موقعیت گلزنی دیگر هم شد اما بی‌دقتی بازیکنان در استفاده از این موقعیت‌ها سبب شد تا در نهایت بازی با تساوی و تقسیم امتیازات به پایان برسد.

اتفاق ویژه:

نساجی برای پنجمین هفته پیاپی توانست در لیگ  برتر به شکست‌ناپذیری خود ادامه بدهد؛ در مقابل آن‌سوی میدان هم نفت مسجدسلیمان بعد از پیروزی خانگی مقابل فجر، امروز توانست یک امتیاز باارزش را از اصفهان با خود به مسجدسلیمان ببرد تا امیدواری به بقای نفت و فاصله گرفتن از منطقه قرمز جدول بیشتر شود.

بهترین بازیکن:

مسعود شجاعی هافبک باتجربه و کهنه‌کار نساجی امروز یکی از بهترین‌های زمین بود و به جز گلزنی از روی نقطه پنالتی، نقش کلیدی در طراحی حملات تیمش داشت و هم‌چنین در نیمه نخست فرصت عالی برای ثبت یک سوپرگل داشت که با بدشانسی ضربه او به تیرک دروازه برخورد کرد؛ علی محسن‌زاده سنگربان جوان نفتی‌ها هم امروز نمایش درخشانی داشت و به خوبی توانست مقابل حملات نساجی ایستادگی کند.

در حاشیه:

* بعد از گمانه‌زنی‌های پرشمار سرانجام باشگاه نساجی مازندران به خواسته خود رسید و امروز برای اولین‌بار خارج از استان مازندران و در ورزشگاه مدرن نقش‌جهان میزبانی می‌کند.
* نساجی از 4 دیدار اخیر خود توانسته 8 امتیاز به دست آورد و شکستی نداشته و شاگردان الهامی امروز برای حفظ این روند مقابل نفت مسجدسلیمان به میدان می‌روند.
* با توجه به برد روحیه‌بخش هفته گذشته برای نفت در مقابل فجرسپاسی، شاگردان کمالوند با برتری در مسابقه امروز می‌توانند صعودی 5 پله‌ای را در جدول تجربه کنند.
* الهامی در ترکیب برنده تیمش در بازی گذشته مقابل مس رفسنجان تنها یک تغییر ایجاد کرده و آن‌هم اضافه شدن فرزاد زامهراه به جای محمد قربانی به ترکیب نساجی بوده است.
* با توجه به مصدومیت کرار، کمالوند تغییراتی را در ترکیب نفت اعمال و امروز محمد بلبلی، سجاد حیدری و امیر روستایی از ابتدا در ترکیب تیم‌شان قرار دارند.
* پیش از شروع مسابقه، ساکت الهامی و فراز کمالوند برخورد گرمی باهم داشتند.
* پیراهن نساجی نسبت به دیدارهای قبلی دستخوش تغییر شده و تصویر دو ببر روی شانه‌های بازیکنان به چشم می‌خورد.
* در دقیقه 43 برخورد توپ به دست مدافع نفت مسجدسلیمان را داور مسابقه بیرون از محوطه تشخیص داد؛ صحنه‌ای که در بازپخش به وضوح نمایان بود که برخورد درون محوطه انجام شده و منصوریان به نظر تشخیص درستی نداشته است!
* اعتراضات مکرر ساکت الهامی با واکنش مرتضی منصوریان همراه شد و داور مسابقه در دقیقه 53 سرمربی نساجی را با کارت زرد جریمه کرد.
* در دقیقه 86 اعتراضات شدید کادرفنی نفت نسبت به پنالتی اعلام شده به سود نساجی باعث اخراج یکی از دستیاران کمالوند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا