هرگز مورد اهانت تماشاگران قرار نگرفتم

“گزارش خبری لیگ برتر ایران” غلامرضا فتح آبادی بازیکن اسبق تیم های ملی، استقلال و پرسپولیس می‌گوید با اینکه بارها به سرخابی‌ها گل زده اما هرگز از سوی تماشاگران در مورد اهانت قرار نگرفته است. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

هرگز مورد اهانت تماشاگران قرار نگرفتم

غلامرضا فتح‌آبادی گلزن استقلال و پرسپولیس در دهه ۶۰ در خصوص آخرین شرایط این دو تیم در لیگ برتر و همچنین رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی به خبر ورزشی گفت: به نظر من اگر بخواهیم دو تیم استقلال و پرسپولیس را در لیگ برتر با هم مقایسه کنیم باید این را قبول داشته باشیم که استقلال به اندازه پرسپولیس زیبا بازی نمی‌کند. درست است که استقلال خوب نتیجه می‌گیرد ولی فوتبال تماشاگر پسندی ارائه نمی‌دهد اگرچه برای مجیدی و همکارانش کسب امتیازات لازم برای قهرمانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی در ادامه افزود: در عوض پرسپولیس آهسته و پیوسته جلو می‌رود و سبک بازی هایش دوست داشتنی است و با مهره هایی که دارد قطعاً در نیم فصل دوم شرایط بهتری نیز پیدا خواهد کرد.

فتح‌آبادی درباره احتمال حذف دو تیم پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا گفت: به نظر من اگر استقلال و پرسپولیس یک سال از آسیا کنار گذاشته شوند بساط دروغگویی و فریبکاری هم برچیده می‌شود چرا که ما دیگر اطلاعات غلط و نادرست به کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌دهیم و دوباره برای اینکه سرخابی ها را در آسیا داشته باشیم اقدام به سند سازی و فریب کاری نمی‌کنیم. شاید اگر این اتفاق بیفتد ما سرخابی ها را با شرایط بهتر و حرفه ای تری با یک سال تاخیر در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشیم. اینکه دولت بخواهد استقلال و پرسپولیس را به دو وزارتخانه بدهد آش همان آش و کاسه همان کاسه خواهد بود.

فتح‌آبادی که در دهه۶۰ یکی از گلزنان مطرح لیگ بود در ادامه گفت: من سالها برای استقلال و پرسپولیس بازی کردم اما به جرأت می‌توانم بگویم که سرخابی ها را به یک اندازه دوست دارم و هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که من پرسپولیس یا استقلال را بیشتر دوست دارم. قبل از هر دربی سمت جایگاه هواداران رقیب می‌رفتم و برایشان گل پرتاب می‌کردم و انصافاً هنوز که هنوز است محبوب هواداران سرخابی هستم و هیچ کس حتی زمانی که دروازه پرسپولیس و استقلال را با پیراهن رقیب باز کردم به من فحاشی نکرد.

وی همچنین گفت: من در استقلال و پرسپولیس با پیراهن شماره ۹ بازی می‌کردم و عاشق این شماره بودم اما یک بار در پرسپولیس پیراهن شماره ۱۰ بر تن کردم و به میدان رفتم. یادم می‌آید قرار بود زنده یاد صفر ایرانپاک از فوتبال خداحافظی کند. شماره ۱۰ پرسپولیس را می‌پوشید و قرار بود در دقیقه ۲۰ مسابقه چهار گوشه زمین را بوسیده و از فوتبال خداحافظی کند. زنده یاد محراب شاهرخی سرمربی آن روزهای پرسپولیس بود. مهراب خان مرا صدا کرد و گفت از دقیقه ۲۰ باید به جای ایرانپاک به میدان بروی. جالب اینجاست که من روی نیمکت هیچ شماره ای نداشتم و اصلا پیراهنی برای من آماده نشده بود لذا زمانی که ایرانپاک می‌خواست با من تعویض شود پیراهن شماره ۱۰ او را گرفتم و به میدان رفتم یعنی با همان پیراهنی که ایرانپاک ۲۰ دقیقه بازی کرده بود من تا دقیقه ۹۰ در میدان حاضر بودم.

او اضافه کرد: پس از پایان بازی زنده یاد محراب شاهرخی یک مهمانی خداحافظی برای ایران پارک ترتیب داد و به هر کدام از ما نیز نفری ۱۰ هزار تومان اهدا کرد تا یک روز به یاد ماندنی برای من رقم بخورد.

فتح‌آبادی که در جام ملتهای ۱۹۸۴ بازیکن تیم ملی بود در پایان گفت: تیم ملی با غلبه بر عراق راهی جام جهانی می‌شود و ما سه بازی بعدی را تشریفاتی انجام می‌دهیم. امیدوارم تمام تلاش ما این باشد که چگونه در جام جهانی بتوانیم به مرحله بعدی صعود کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا