سعید مراغه چیان : استقلال خیلی منطقی و باهوش بازی کرد

“گزارش خبری لیگ برتر ایران” بازیکن اسبق استقلال گفت: روشی که فرهاد مجیدی برای نتیجه‌گیری تیمش انتخاب کرده هیچ ایرادی ندارد و در شرایط فعلی بهترین نتایج متعلق به بهترین تیم لیگ برتر است. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

سعید مراغه چیان : استقلال خیلی منطقی و باهوش بازی کرد

سعید مراغه چیان در گفت‌وگو با لیگ برتر ایران، درباره دیدار اخیر استقلال مقابل ذوب‌آهن و انتقاداتی که از سبک بازی استقلال مطرح شده اظهاراتی را مطرح کرد.

بازی اخیر استقلال مقابل ذوب آهن را دیدید؟

به نظرم استقلال خیلی منطقی و باهوش بازی کرد. تیم ذوب‌آهن با توجه به شکست دور رفت مقابل استقلال آمده بود تا حداقل یک امتیاز از استقلال بگیرد و صدرنشین لیگ را در تهران متوقف کند ولی بازی خوب و هوشمندانه تیم استقلال مانع از این اتفاق شد.

اما بسیاری انتقاد کردند که چرا استقلال کسل کننده بازی می‌کند؟

استقلال کسل‌کننده بازی نمی‌کند شرایط در مسابقات به گونه‌ای پیش می‌رود که استقلال مجبور می‌شود بدین شکل بازی کند. وقتی ذوب‌آهن از دقیقه صفر پرس سنگین روی استقلال گذاشته بود استقلال باید تلاش می‌کرد تا از زیر این پرس خارج شود، بنابراین تیمی که تحت فشار است قطعاً نمی‌تواند بازیسازی کند و ذوب‌آهن می‌خواست در ۲۰ ، ۳۰ دقیقه ابتدایی به استقلال گل بزند که اتفاقاً خطرات زیادی هم ایجاد کرد ولی استقلال به خوبی مقاومت کرد.

دلیل مقاومت چه بود؟

به خاطر ساختار خوب دفاعی استقلال است. بازیکنان این تیم یاد گرفته اند از جلو تا عقب تیم همگی با هم در کار دفاعی شرکت کنند. کاملا مشخص است که کادر فنی استقلال و فکر می‌کنم مربی ایتالیایی این تیم در این زمینه با بچه‌ها خوب کار کرده و همه می‌دانند در هنگام تحت فشار قرار گرفتن تیم، چگونه مسیر نفوذ بازیکنان را ببندند. برای نمونه هافبک‌های ذوب آهن هر بار می‌خواستند از کناره‌ها یا عمق دفاع خودشان را به درون باکس استقلال برسانند در این زمینه ناموفق بودند و در نهایت چند بار فقط شوت زدند.

برخی گفتند استقلال خوش شانس بوده که توپ به تیرش خورد؟

به هر حال شانس هم بخشی از فوتبال است. همانطور که استقلال توپ‌هایش به تیر دروازه حریفان می‌خورد و نمی‌تواند با تعداد گلهای زیاد برنده شود گاهی هم شانس با استقلال همراهی می‌کند و توپ به تیر دروازه‌اش می‌خورد. تیر دروازه هم بخشی از زمین مسابقه است. نمی‌توان آن را نادیده گرفت یا فقط این نیست که استقلال تیر دروازه داشته باشد. تیم مقابل هم به اندازه استقلال ۳ تیر دروازه دارد.

با این حساب چه توصیه‌ای به فرهاد مجیدی دارید؟

قطعاً باید بدون توجه به این مسائل ذهنش را فقط روی مسابقات تیمش متمرکز کند و از هر بازی که خارج شد به فکر بازی بعد باشد. قطعاً رقبای استقلال منتظر لغزش این تیم هستند. سپاهان و پرسپولیس در هفته اخیر بازی‌هایشان را با گل زیاد برنده شدند و شاید این موضوع تا حدی باعث شده روی استقلال فشار ایجاد شود. اما استقلال با یکی از بسته‌ترین تیم‌های لیگ برتر بازی کرد و سه امتیاز را هم گرفت. مهم این بود که برنده شود و ۴۱ امتیازی شود.

بازی بعدی استقلال با تیم تراکتور را چطور می‌بینید؟

تراکتور در هفته‌های اخیر بهتر بازی کرده و با اینکه بازی آخرش را باخته ولی قبل از آن سه بازی بود که نمی‌باخت و حالا قطعاً نمی‌خواهد مثل دور رفت به استقلال ببازد. بنابراین سعی می‌کند در خانه‌اش از استقلال امتیاز بگیرد. ولی من معتقدم استقلال با همین رویه باز هم برنده خواهد شد. یعنی چاره‌ای جز این ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا