عامل انتقال ویروس کرونا به استقلال کیست ؟

“گزارش خبری لیگ برتر ایران” بازیکن اسبق استقلال گفت: متاسفانه این همه بیمار کرونایی در یک تیم آن هم به این شکل جای تعجب دارد و باید دید مقصر این اتفاق چه فرد یا افرادی بوده‌اند. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

سعید لطفی مدافع سابق استقلال در گفت‌وگو با لیگ برتر ایران، درباره ابتلای تعداد زیادی از بازیکنان استقلال به بیماری کرونا همچنین وضعیت نیمکت تیم در نبود بازیکنان اصلی صحبت‌ کرد:

عامل انتقال ویروس کرونا به استقلال کیست ؟

انتظار داشتید این همه استقلالی کرونا بگیرند؟

اصلاً چنین چیزی را انتظار نداشتم. وقتی چند وقت پیش خبر رسید که بازیکنان منچستریونایتد کرونا گرفتند تعجب کردم و گفتم در این شرایط که همه مراقبت می‌کنند و واکسن زده اند چطور ممکن است این بی احتیاطی صورت بگیرد. حالا می‌بینیم که ۱۷ نفر از اعضای تیم استقلال کرونا گرفته اند. واقعاً این خبر شوک آور بود.

فکر می‌کنید دلیلش چیست؟

دلیلش را کادر فنی و سرپرستی تیم باید توضیح بدهد. دلیلش را کادر پزشکی استقلال باید توضیح بدهد. آنها هستند که در طول شبانه روز دائماً با این بازیکنان ارتباط دارند و باید از آنها مراقبت کنند.

ولی بازیکنان استقلال که دیگر بچه کوچک نیستند؟

بله درست می‌گویید آنها خودشان هم مقصرند، ولی به هر حال یک فوتبالیست جوان شاید خیلی مراقب خودش نباشد. ولی کادرفنی و پزشکی در این زمینه مسئولیت دارد. آنها وقتی درباره پروتکل‌های بهداشتی تا این اندازه آگاهی دارند نباید یک سری کارها را ساده بگیرند.

چه کارهایی؟

ما که در کنار تیم نیستیم و نمی‌دانیم چه اتفاقی رخ می‌دهد. ولی وقتی در اینستاگرام عکس بازیکنان استقلال با هواداران منتشر می‌شود، وقتی هواداران به اردوی تیم می‌روند و یا دور و بر محل تمرین حضور پیدا می‌کنند اینها همه مشخص می‌کند به خوبی از اعضای تیم مراقبت نمی‌شود. یک فوتبالیست جوان که تازه به استقلال آمده از این همه توجه خوشحال می‌شود و ذوق می‌کند. این مربی و سرپرست تیم هستند که باید آنها را به این مسائل آگاه کنند. به نظر من آقای آجرلو هم در این زمینه باید مقصر اصلی را پیدا کند. شاید یکی از بازیکنان در این مدت به مهمانی رفته و یا مهمانی داشته که از او کرونا گرفته و بیماری اش را به سایر نفرات تیم انتقال داده. فوتبالیست حرفه ای باید حرفه ای زندگی کند، نه مثل آدم عادی. بازیکنی که هر روز با ۳۰، ۴۰ نفر در ارتباط است و در تمرین با آنها تنه به تنه می‌شود حق ندارد بعد از تمرین به مهمانی برود.

با توجه به شرایط فعلی فکر می‌کنید استقلال اگر به بازی هوادار برسد در نبود نفرات اصلی اش به مشکل می‌خورد؟

قطعاً نباید اینگونه باشد. استقلال یک تیم پر مهره است و تقریباً در هر پستی بیش از دو بازیکن تراز اول دارد. امیدوارم از این وضعیت کسی خسارت جانی نبیند و این موضوع بعد از یکی دو هفته ختم به خیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا