ایمان عالمی : مجیدی بهترین استراتژی را برای قهرمانی دارد

“گزارش خبری لیگ برتر ایران” بازیکن اسبق استقلال گفت: فرهاد مجیدی بهترین جواب را در رابطه با زیبا بازی نکردن تیمش داده و بهترین استراتژی را برای رسیدن به قهرمانی در نظر دارد. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

ایمان عالمی : مجیدی بهترین استراتژی را برای قهرمانی دارد

ایمان عالمی در گفت‌وگو با لیگ برتر ایران، درباره دیدار استقلال و ذوب آهن و حاشیه‌های پایان بازی در نشست خبری اظهاراتی را مطرح کرد.

دیدار تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن را چطور ارزیابی کردید؟

به نظرم بازی بدی نبود. هر دو تیم خوب بودند و استراتژی خیلی خوبی را انتخاب کردند و حتی می‌توان گفت استقلال بهتر از نیم فصل اول هم ظاهر شده است.

ذوب‌آهن را چطور دیدید؟

ذوب‌آهن در نیمه اول مالک کامل توپ و میدان بود و بازی بهتری را از خود ارائه کرد. در واقع آمد تا با پرس از جلو مانع بازیسازی استقلال شده و مالکیت را از میزبانش بگیرد و در این کار موفق بود. موقعیتی هم به دست آورد که ابراهیم زاده آن را از دست داد. در واقع حسینی به خوبی توپش را مهار کرد. در نقطه مقابل استقلال در نیمه اول موقعیت خاصی نداشت.

چرا استقلال موقعیتی نداشت؟

چون ذوب‌آهن حردانی و سلمانی را در دو طرف زمین بسته بود و توان حرکتی استقلال را از بین برد. استقلال به صورت فلت بازی می‌کرد و ذوب‌آهن این اجازه را نداد. البته حردانی گاهی می‌توانست حرکتی داشته باشد ولی سلمانی اصلاً کار خاصی نکرد. اما در نیمه دوم شرایط تغییر کرد و دیدیم که به سلمانی دستور داده شد که باید حمله کند. او هم یک ارسال خوب داشت که با ضربه سر یامگا به گل تبدیل شد.

یامگا باز هم گل زد. این بازیکن را چطور دیدید؟

قطعا مشخص است که هرچه یامگا به باکس ۱۸ قدم نزدیک تر باشد بهتر می‌تواند گل بزند. همین جا به جایی هم بود که باعث شد یامگا در نیمه دوم بیشتر تمرکزش روی باکس حریف باشد. مجیدی ژستد را یک مقدار به عقب برد و یامگا گل زد. استقلال در نیمه دوم مالکیت بیشتری و توپ داشت ولی در اواخر بازی به دلیل این که تنها یک گل زده بود و باید از آن مراقبت می‌کرد قاعدتاً عقب نشست و از سه امتیازش مراقبت کرد.

در پایان بازی فرهاد مجیدی نسبت به انتقاد یک خبرنگار که گفته بود تیم شما زیبا بازی نمی‌کند واکنش نشان داد. نظر شما در این باره چیست؟

حرف فرهاد مجیدی کاملاً درست است. او بهترین کار را می‌کند. استراتژی که برای تیمش انتخاب کرده این است که در کورس بماند. یکی از فاکتورها همین سبک بازی کردن است. شما نمی‌توانید با زیبا بازی کردن امتیاز هم بگیرید. این در شرایطی است که پرسپولیس و سپاهان هم بازی‌هایشان را می‌برند و قدم به قدم با استقلال بالا می‌آیند. به اعتقاد من هم مجیدی نباید توجهی به انتقادات بکند و تمرکزش را روی رسیدن به قهرمانی بگذارد.

خریدهای جدید استقلال را در این دیدار چطور ارزیابی کردید؟

به نظرم حردانی به خوبی توانست خودش را با یک تیم بزرگ هماهنگ کند و نشان داد در آینده از این هم بهتر خواهد بود. البته چیز خاصی از آمانوف ندیدم چون دیر آمد. ضمن اینکه وقتی به بازی وارد شد استقلال رو به عقب بازی می‌کرد ولی با تک ضرب‌هایش مشخص می‌کرد فوتبالیست خوبی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا