مهاجم اسبق استقلال : باید از توانایی بازیکنان استفاده کنیم

“گزارش خبری لیگ برتر ایران” مهاجم اسبق استقلال گفت: استقلال در آخرین هفته دور رفت یک بازی نسبتا راحت، شبیه به مسابقات تمرینی را پشت سر گذاشت و سه امتیاز اطمینان بخش را برای رسیدن به قهرمانی به دست آورد. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

مهاجم اسبق استقلال : باید از توانایی بازیکنان استفاده کنیم

دیدار تیم‌های استقلال و نفت مسجدسلیمان در چارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر با نتیجه ۳ بر صفر به سود شاگردان فرهاد مجیدی به پایان رسید.

عباس سرخاب در گفت‌وگو با خبرورزشی، پیرامون دیدار استقلال در هفته پایانی دور رفت مقابل نفت مسجدسلیمان و فقر گلزنی در بین مهاجمان لیگ برتری کشورمان اظهاراتی را مطرح کرد.

برد استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان را چطور تحلیل می‌کنید؟

به نظرم بازی دو نیمه متفاوت داشت. استقلال در نیمه اول یک تیم بی برنامه با یک بازی دور از انتظار بود ولی در نیمه مربیان کاملا مشخص شد استقلال سرمربی داشته ولی نفت مسجدسلیمان سرمربی اش را کنارش نمی‌دید. البته این نظر شخصی من است. شاید برنامه استقلال این بود که گل نخورد و حریفش را محک بزند اما در نیمه دوم استقلال مسلط به بازی شد. تا جایی که به نظر می‌رسید استقلال یک بازی تمرینی را انجام می‌دهد. البته دلیل دیگرش این بود که تیم میزبان بعد از دریافت گل سوم اندک انگیزه‌هایش را هم از دست داد. تیمی که در روزهای گذشته تحت تأثیر اتفاقات بدی قرار دداشت.

نکته مهمی در این بازی به نظرتان رسید؟

تغییر مهم استقلال در نیمه دوم زمانی بود که وریا غفوری به میدان آمد و یامگا آزادانه به جلو رفت و دیدیم که چطور گل زد و پاس گل داد. من تعجب می‌کنم چرا در هفته‌های قبل کادر فنی استقلال چنین مهره ارزشمندی را در دفاع راست حبس کرده بودند.

شاید این به خاطر نبودن وریا غفوری بود؟

این دلیل نمی‌شود. وقتی چنین بازیکنی با این توانایی داریم باید از توانایی‌هایش به طور تمام و کمال استفاده کنیم.

استقلال با این سه امتیاز به عدد ۳۵ رسید و نیم فصل اول را با قهرمانی تمام کرد. این وضعیت چه کمکی به قهرمانی نهایی این تیم خواهد کرد؟

استراتژی استقلال در این فصل اول گل نخوردن بود. تفکری که به خوبی برای این تیم جا افتاد. تفکری ایتالیایی که مشخص بود از سوی مربی ایتالیایی این تیم به استراتژی استقلال تبدیل شده است. آنها در هر مسابقه می‌آمدند که اول گل نخورند. وقتی عقب بایستید تا گل نخورید طبعاً بازی زیبا نمی‌کنید ولی در عوض امتیازات کامل برای تیم ذخیره می‌شود. دریافت تنها ۵ گل و یک نیم فصل بدون باخت، استقلال را به بخت اول قهرمانی تبدیل کرد. انشاالله این اتفاق در پایان فصل بیافتد.

در نیم فصل اول چه نکته ای بیش از همه چیز نظر شما را به خودش جلب کرد؟

متاسفانه به دلیل کم توجهی به لیگ دسته اول، بازیکنان خوبی از دسته پایین تر به لیگ حرفه‌ای تزریق نمی‌شوند که مهمترین آنها مهاجمان هستند. ما در صدر جدول گلزنان گادوین منشا و یامگا را می‌بینیم که هیچکدام مهاجم نیستند وهافبکند. لوسیانو پریرا هم که در فولاد هفت گله است خارجی است. متاسفانه ما در لیگ بیست و یکم با فقر گلزنی مواجه شدیم. امیدوارم باشگاه‌های سازنده فوتبالیست در این زمینه و در فصل‌های آینده بتوانند مهاجمان خوبی به فوتبال ایران تزریق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا