فوتبال تهاجمی قلعه نویی باعث قهرمانی شد

“گزارش خبری لیگ برتر ایران” علی لطیفی مهاجم سابق استقلال می‌گوید تیم فرهاد مجیدی باید بتواند زیبا کند. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

فوتبال تهاجمی قلعه نویی باعث قهرمانی شد

علی لطیفی درباره پیروزی تیم فوتبال استقلال مقابل مس رفسنجان در هفته چهاردهم لیگ برتر، اظهار داشت: استقلال مقتدرانه برابر مس ظاهر نشد و بازی مالکانه‌ای را به نمایش نگذاشت. کادرفنی، مدیریت و مجموعه باشگاه، نقاط ضعف تیم را ببینند، چون به نفع استقلال تمام می‌شود. هواداران زجر کشیدند تا استقلال برابر مس پیروز شد و شخصیت استقلال باعث برتری‌اش شد. استقلال پویا و دیدنی بازی نمی‌کند و بیشترین زمان مسابقه در فاز دفاعی است، مسابقه با تیم‌های سخت‌کوش هنوز مانده است.

وی ادامه داد: بعد از چندین سال شاهد ساختار خوب دفاعی در استقلال هستیم، علاوه بر آن یکی از عوامل برتری شاگردان مجیدی این است که از تمام موقعیت‌ها استفاده می‌کنند. مس رفسنجان بازی بهتری ارائه کرد و در فاز هجومی منطقی قرار می‌گرفت. ضعف ساختار دفاع در استقلال به چالش کشیده شد، با اینکه نسبت به سال‌های گذشته عملکرد بهتری دارد. در این مسابقه هر اتفاقی ممکن بود بیفتد، حتی امکان باخت استقلال نیز وجود داشت.

استقلال باید دنبال بازی چشمگیر و تماشاگرپسند باشد

لطیفی در خصوص نحوه بازی کردن استقلال، تاکید کرد: چنانچه استقلال بر توپ سیطره کامل داشته باشد و مالکانه بازی کند ناخداگاه هدف‌های پرشمار گل برایش ایجاد می‌شود. استقلال باید بتواند به کرات موقعیت ایجاد کند تا حدود زیادی ضعف‌ها پوشش داده شده است، اما باید دنبال بازی چشمگیر و تماشاگرپسند باشد، وگرنه فرهاد مجیدی در خطر اخراج قرار می‌گیرد. امیر قلعه نوعی در ابتدای ورودش به استقلال به لحاظ نتیجه خوب نبود، فوتبال تهاجمی او باعث شد، دو فصل بماند تا قهرمان شود.

پیشکسوت استقلال در خصوص حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا، بیان کرد: مهمترین علت حذف این دو تیم، نبود ساختار خصوصی است تا زمانی که مشکل حل نشود، حضور پرسپولیس و استقلال منتفی است. مقصر حذف شدن از آسیا صرفاً یک نفر یا وزیر پیشین نبود، ماحصل این اتفاق سوء مدیریت کلان ما و دروغ‌های بزرگی که مسئولان فوتبال به کنفدراسیون آسیا می‌گفتند، بود. حذف پرسپولیس و استقلال، از چند سال قبل رقم خورده بود. در مجموع نتیجه اعمال مسئولان دو تیم را در آستانه حذف شدن قرار داد. هواداران بیشترین ضربه را از حذف تیم محبوب‌شان می‌خورند.

یک بار برای همیشه این دو تیم را به بخش خصوصی واگذار کنند

لطیفی ادامه داد: مطمئنا هیچ کسی مسئولیت این اتفاق را به عهده نمی‌گیرد، اگر افتخاری در فوتبال باشد همه می‌گویند، من! اما از اتفاقات بد باشد، دوری می‌گزینند. استقلال و پرسپولیس در حالی که دولتی و زیر مجموعه وزارت ورزش هستند، اتفاقاتی تعیین کننده در عرصه فرهنگی و … نیز ممکن است، رقم بزنند.

پیشکسوت استقلال در خصوص مجوز حرفه‌ای تیم‌های سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان، عنوان کرد: این دو تیم شاید از دولت ارتزاق کنند؛ اما بخشی از آن را بخش خصوصی حمایت می‌کند. فولاد سپاهان و فولاد خوزستان دو کارخانه مجزا هستند و استانداردهای مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا مانند استادیوم اختصاصی دارند. پرسپولیس و استقلال هر دو زیر نظر یک ارگان هستند و ورزشگاه اختصاصی ندارند. اکنون مثل قدیم نیست که بتوانیم در خصوص فوتبالمان به AFC دروغ بگوییم باید به تعهدی که می‌دادند، عمل می‌کردند، ممکن است این مسئله تیم ملی را هم تحت الشعاع قرار دهد.

لطیفی در خصوص واگذاری پرسپولیس و استقلال، گفت: زمانی استقلال و پرسپولیس را در مزایده گذاشتند، شخصی حاضر شد ۷۰۰ هزار میلیارد پول بدهد، او تاجر بود و می‌توانست به شکل خصوصی اداره کند. مطمئناً افرادی وجود دارند که می‌خواهند در این تیم‌ها کار کنند. اگر دولت به اشخاص اجازه ندهد و شرایط خصوصی شدن را مهیا نکند، امکان محروم شدن تیم‌ها تا زمان حل شدن این موضوع وجود دارد. بهتر است، یک بار برای همیشه این دو تیم را به بخش خصوصی واگذار کنند.

استقلال و نفت جذاب می‌شود

پیشکسوت استقلال در خصوص دیدار با نفت مسجدسلیمان، عنوان کرد: نفت تیمی است که به دلایل مختلف از جمله، دیدگاه مالکان غیرورزشی، حقوقش داده نمی‌شود چون متولیان‌شان فوتبالی نبودند و اهمیت ورزش را احساس نمی‌کردند. در شهرهای نفتی باید حداقل هزینه‌ای برای پویایی ورزش در نظر بگیرند تا جوانان آن منطقه تفریحی داشته باشند و به بزه‎کاری کشیده نشوند.

لطیفی در پایان درباره دیدار استقلال و نفت مسجدسلیمان در هفته پانزدهم لیگ برتر، خاطرنشان کرد: استقلال با برد مقابل مس رفسنجان روحیه خوبی پیدا کرده و پتانسیل پیروزی در این دیدار را دارد. کادر فنی نفت مسجدسلیمان و فرهاد مجیدی تفکرات یکدیگر را می‌شناسند و می‌توانند بازی جذابی را به نمایش بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا