گولسیانی: دیاباته و لوکادیا باید مثل ماشین گلزنی باشند

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، مدافع گرجستانی پرسپولیس با تمجید از عملکرد تیمش طی پنج هفته ابتدایی، از سرمربی تیمش به عنوان یک تئوریسین با ذهنیت برتری‌طلب یاد کرد. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

گولسیانی: دیاباته و لوکادیا باید مثل ماشین گلزنی باشند

پرسپولیس در پایان هفته پنجم با دستیابی به 11 امتیاز در صدر جدول قرار گرفته و این در حالی است که خط دفاعی این تیم با دریافت یک گل از روی نقطه پنالتی، سهم زیادی در این موفقیت داشته‌اند. با گئورگی گولسیانی مدافع گرجستانی پرسپولیس که در این فصل از سپاهان به جمع سرخ‌پوشان اضافه شده، در خصوص عملکرد تیمش و روندی که دنبال می‌کنند، گفتگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

پنج بازی از فصل جدید گذشته، ارزیابی شما از این پنج هفته حضور در ترکیب پرسپولیس چیست؟

پنج بازی برای ارزیابی عملکرد یک تیم برای یک فصل طولانی کافی نیست چرا که تازه بخش کوچکی از لیگ را پشت سر گذاشتیم و 25 هفته دیگر از این فصل در پیش است. این اتفاق خوبی است که در بالای جدول هستیم اما این را هم باید در نظر گرفت که ما برای حفظ این جایگاه باید مراقب خیلی از مسائل باشیم، کسب همه امتیازاتی که تا پایان فصل در پیش داریم مهم است و باید توجه کرد که بازی‌های آسانی در این لیگ وجود ندارد، همه تیم‌ها رقابتی هستند و سطح کیفی بالایی نشان می‌دهند و نمی‌توانیم چند تیم ضعیف نام ببریم که مقابل آنها به راحتی می‌شود امتیاز کسب کرد. بنابراین باید تمام فصل را متمرکز کار کنیم و اجازه ندهیم موفقیت‌های مقطعی به این شکل تمرکز را از ما بگیرد.

ثبت 4 کلین شیت و دریافت تنها یک گل آن هم از روی نقطه پنالتی آمار خوبی برای خط دفاعی تیم در 5 هفته شروع لیگ است. تو هم بخشی از ساختار دفاعی این تیم هستی.

نظرت در مورد این آمار چیست؟
فشردگی و قرار گرفتن در موقعیت دفاعی صحیح دلیل اصلی این 4 کلین شیت است، اگر اشتباه داور در بازی این هفته روی گرفتن پنالتی علیه تیم ما رخ نداده بود 5 کلین شیت ثبت کرده بودیم و هنوز دروازه ما باز نشده باقی مانده بود. فناوری VAR امروزه برای جلوگیری از چنین اشتباهاتی بسیار مهم است. داوران انسان هستند، من می دانم، آنها نیز ممکن است اشتباه داشته باشند، اما زمانی که VAR وجود دارد به شما کمک می کند تا از چنین اشتباهاتی اجتناب کنید. از طرف دیگر، من موافقم که آمار دفاعی خوبی داریم، اما نمی‌توانم بگویم که همه چیز عالی است، هنوز باید پیشرفت کنیم، هنوز باید اشتباهات خود را تجزیه و تحلیل کنیم، هنوز باید مشکلات را به موقع پیدا کنیم و حل کنیم. همه از ما توقعات زیادی دارند، بنابراین باید سطح بالایی از فوتبال مدرن را به نمایش بگذاریم.

یک اتفاق جالب در فوتبال ایران در این چند هفته حضور بانوان در استادیوم برای تشویق تیم محبوبشان بود. شما هم حس می‌کنم از حضور بانوان پرسپولیسی انرژی مثبت زیادی گرفتید.

درست است؟

مطمئناً همین‌طور است و این اتفاق خوشحال‌کننده‌ای برای ما بود. فوتبال برای همه است، صرف نظر از جنسیت سن یا رنگ پوست. وقتی بالاخره دیدیم زنان اجازه حضور در استادیوم را دارند خیلی خوشحال شدیم. شما همچنین می توانید ببینید که آنها چقدر خوشحال هستند و این خوشحالی روی ما هم درون زمین تاثیر مثبت می‌گذارد و انرژی مضاعفی پیدا خواهیم کرد.

زوج خوبی در این دو بازی اخیر با مرتضی پورعلی‌گنجی تشکیل دادید. کنار او چقدر راحت هستی و آیا به درک مشترکی از بازی هم رسیدید؟
ما در پرسپولیس بازیکنان باکیفیتی داریم، من سه بازی اول را با فرشاد فرجی انجام دادم و فهم مشترک خوبی هم میان ما وجود داشت. بعد از آن دو بازی با مرتضی انجام دادم و با او هم شرایط خوبی در کنار هم داشتیم و درک کاملی هم از بازی در کنار او به دست آوردم اما هنوز این اتفاق به طور کامل شکل نگرفته و به مرور زمان عملکرد ما بهتر و بهتر می شود، به هر حال این یک تیم جدید برای ما است، ما برای هم جدید هستیم و واقعاً سخت کار می کنیم تا اشتباهات خود را بهبود بخشیم و به حداقل برسانیم.

اضافه شدن دو بازیکن جدید در خط حمله (دیاباته و لوکادیا) چقدر می‌تواند به بهبود کیفیت پرسپولیس کمک کند؟
سطح لوکادیا را می توانیم از رزومه او و همچنين در زمین نیز ببینیم، چیزی که در این چند هفته نشان داد گویای کیفیت بالای بازی او است. شیخ دیابته هم از قبل در ایران بازی کرده و همه می‌دانند و هیچکس شک نمی‌کند که او مهاجم باکیفیتی است. حالا همه چیز به سرمربی بستگی دارد، اینکه او چگونه از آنها استفاده خواهد کرد و چه تاکتیک‌هایی را انتخاب می‌‌کند تا بیشترین کارایی را از آنها بگیرد. آنها باید مانند ماشین گلزنی برای ما گل بزنند زیرا ما باید به بالاترین اهداف برسیم.

و سوال آخر، کار کردن زیر نظر یحیی گل محمدی چطور تجربه‌ای است؟
او بدون شک مربی باهوش، باتجربه و با ذهنیت برنده است. من مربیان زیادی را در دوران حرفه‌ای خود دیده‌ام، برخی از آنها واقعا خوب بودند، اما بدون ذهنیت برنده. ذهنیت برنده چیزی است که نمی‌توانید آن را یاد بگیرید یا در سوپرمارکت‌ها بخرید. این مهم‌ترین چیزی است که شما می‌توانید به عنوان مربی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا