سردار آزمون فوق ستاره مخفی بوندسلیگا

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، لورکوزن با این مهاجم می خواهد به بایرن حمله کند. او قبلا به بایرن گل زده و راه این کار را می‌داند. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

سردار آزمون فوق ستاره مخفی بوندسلیگا

در آلمان بسیاری از هواداران فوتبال کمابیش با اسم او آشنا شده‌اند، در سرزمین مادری اما نیازی به توضیح اضافی نیست.

سردار آزمون فوق ستاره مخفی بوندسلیگا است. در ایران او یک قهرمان مردمی است. او با 4.8 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام، بیش از متس هوملز 33 ساله مشهور قهرمان جهان از دورتموند (4.1 میلیون) فالوئردارد – و این تنها بخشی از چیزی است که باید در مورد او بدانید…

لورکوزن در ژانویه گذشته با 2.5 میلیون یورو از زنیت سن پترزبورگ، بهترین گلزن لیگ برتر روسیه 2019/20 (17 گل) را قبل از پایان نقل و انتقالات زمستانی به اردوی خود آورد البته آزمون و بایر ابتدا بر سر انتقال رایگان تابستانی به توافق رسیده بودند اما در نهایت باشگاه آلمانی با تعجیل او را به جمع نفرات خود اضافه کرد.

با این بازیکن تهاجمی همه کاره، بایر نه تنها در نهایت یک کلکسیونر جامهای قهرمانی (او چهار قهرمانی، یک جام و دو سوپرکاپ با زنیت در روسیه کسب کرد)، بلکه بزرگترین علاقمند به اسب در بوندسلیگا را نیز به دست آورد: آزمون (اهل گنبد)، که منسوب به ترکمن هاست صاحب 52 (!) اسب مسابقه است.

آنها در ایران و استرالیا هستند. اولین اسبم را در 17 سالگی خریدم.

آزمون با اسب های مسابقه بزرگ شد : «وقتی کوچک بودم، پدر، پدربزرگ و عمویم در مزرعه بزرگ خود اسب داشتند. اسب ها همیشه نقش زیادی در خانواده ما داشته اند. به لطف کمک پدرم در سه سالگی توانستم اسب سواری کنم. این آغاز عشق من به این مخلوق بوده است.»

آزمون اطمینان می دهد که نام تمام 52 اسبش را می داند. در این بین اما او به سرکان علاقه خاصی دارد: «من همه اسب هایم را دوست دارم، اما سرکان و پدرش اسب های مورد علاقه من هستند. سرکان یک ساله است، و در دو سالگی مسابقه خواهد داد.

سواری یک اشتیاق بزرگ است. خانواده او قبلاً جایزه ای بالغ بر 25000 یورو را در مسابقات کسب کرده اند. اما حواس چه کسی متوجه این اسبها خواهد بود در حالی که خود آزمون قرار است با لورکوزن در بوندسلیگا به بایرن قهرمان حمله کند؟ فوتبالیست سال 2021 روسیه می گوید: من یک زمین بزرگ و یک مدیر برای این کار در ایران دارم،همچنین مربیان و سوارکاران برای تمرین و البته چابکسوارهایی برای مسابقات.

آزمون تنها به دلیل اشتیاق به ورزش سوارکاری شخصیت شگفت انگیزی نیست. او می توانست به عنوان یک بازیکن والیبال هم در دنیا بدرخشد. والیبال ورزش مهمی در خانواده او بوده و هست. او در این رشته و در رده زیر 15 سال حتی به تیم ملی رسید، اما بعد تصمیم گرفت به فوتبال بپردازد. آزمون هفته گذشته در کمپ تمرینی لورکوزن در زل آم سی/کاپرون، ناگهان با نمایش کلاس خود در والیبال ساحلی همه را غافلگیر کرد و نشان داد این رشته ورزشی و مهارتهایش روی تور را فراموش نکرده است.

بعد از روستوف و زنیت، بایر 04 سومین باشگاهی است که آزمون را به لیگ قهرمانان اروپا می‌فرستد. او تاکید می کند: «لورکوزن بهترین تیم باشگاهی است که تا به حال در آن بازی کرده ام. من هرگز ندیده‌ام که باشگاهی با احترام زیادی برای یکدیگر تا این حد حرفه‌ای کار کند. وقتی بازیکن جدیدی می آید، هیچ وقت احساس غریبگی نمی کند. شخصاً بلافاصله احساس کردم که در خانه هستم.»

در جام جهانی قطر، کل کشور به مهاجم متکی است. انتظار می رود آزمون به عنوان کاپیتان دوم، ایرانی ها را در گروه مقابل انگلیس، آمریکا و ولز به مرحله یک هشتم نهایی برساند.

اگر این اتفاق بیفتد، او دیگر یک ستاره مخفی در بوندسلیگا نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا