گزارش روزنامه انگلیسی علیه تیم ملی و اسکوچیچ

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، شرایط و درگیری‌های به وجود آمده در تیم ملی ایران در ماه‌های اخیر توجه رسانه‌های خارجی را به خود جلب کرده است. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

گزارش روزنامه انگلیسی علیه تیم ملی و اسکوچیچ

وضعیت تیم ملی ایران در فاصله سه ماه تا آغاز رقابت‌های جام جهانی زیر ذره‌بین رسانه‌های خارجی و به خصوص رسانه‌های انگلیسی است چراکه اولین دیدار ما در این مسابقات برابر تیم ملی این کشور برگزار خواهد شد.

همین موضوع باعث شده است که دیلی میل با انتشار گزارشی به هیاهو و حواشی ایجاد شده در تیم ملی اشاره کند. در این گزارش آمده است:

«گرت ساوت‌گیت نگرانی‌های خاص خودش را برای جام جهانی دارد، از دوری مدافعان میانی تیمش از دوران اوج یا قرار گرفتن روی نیمکت در ابتدای فصل تا حذف از لیگ ملت‌ها به دلیل کسب نتایج ضعیف.

اما شاید خیال او از دیدار اول در جام جهانی برابر ایران کمی راحت باشد، چون این تیم نیز از شرایط خوبی برخوردار نیست.

هرچند ایران در حال حاضر از حضور نسل طلایی‌اش در این مسابقات بهره می‌برد اما به نظر می‌رسد که اهمیت دیدار برابر آمریکا در جام جهانی باعث شده است که فدراسیون فوتبال و بسیاری از شخصیت‌های سیاسی این کشور وارد عمل شوند و شانس این کشور برای داشتن یک جام جهانی تاریخی و صعود به مرحله یک هشتم را از بین ببرند.

شرایط فدراسیون فوتبال ایران باعث شده است که اتحادیه فوتبال سازمانی باثبات و با مدیریت درست و خوب به نظر برسد.

پس از اردوی تمرینی پر دردسر در قطر که گزارش‌هایی از بی‌نظمی بازیکنان در آن به گوش می‌رسید، دراگان اسکوچیچ که تیم ملی ایران را به جام جهانی رساند، برکنار شد.

اما او شش روز بعد از سوی فدراسیون فوتبال ایران که در حال حاضر درگیر برگزاری انتخابات به منظور تعیین رییس است، بار دیگر در این سمت ابقا شد چون به حد نصاب درستی برای برکناری او در کمیته مربوطه نرسیدند.

بنابراین این مربی کروات حالا برگشته است اما به نظر می‌رسد مهلتی که در اختیار او قرار داده شده موقتی است. وقتی رییس جدید فدراسیون انتخاب شود، او به احتمال زیاد با حد نصاب آرا به صورت رسمی اخراج خواهد شد.

این اتفاقات باعث شده است که درگیری‌هایی در بین بازیکنان نیز به وجود بیاید. سردار آزمون، مهاجم بایرلورکوزن، با بیانیه‌ای که به نظر می‌رسید از حمایت تمامی اعضای تیم برخوردار است از بازگشت اسکوچیچ استقبال کرد. او نوشت:«ما در کنار کادر فنی تلاش می‌کنیم تا دل مردم ایران را در جام جهانی شاد کنیم و به ما و تیم ملی در این دوران بحرانی و کوتاه اطمینان کنید. ما باید در این جام جهانی مورد حمایت قرار بگیریم. ما بازیکنان از شما می‌خواهیم هیچ تغییری انجام ندهید.»

اما مهدی طارمی، ستاره تیم ملی ایران که گل برگردانش در سال 2021 به عنوان بهترین گل لیگ قهرمانان انتخاب شد، پیام خودش را منتشر کرد. او نوشت:« این بی‌احترامی به تیم ملی است که بیانیه‌هایی را به نام بازیکنان و بر اساس منافع شخصی بعضی از بازیکنان منتشر کنید و این تیم را چند دسته کنید.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا