چرا به استقلال نرفتم و در فولاد ماندم

“گزارش خبری لیگ برتر ایران”، برای از بین بردن یک تیم، راحت‌ترین کار مطرح کردن این حرف‌هاست؛ ما در مقابل حداقل پنج تیم، هیچ کاری انجام ندادیم. لیگ برتر ایران شما را به ادامه خبر دعوت می کند.

چرا به استقلال نرفتم و در فولاد ماندم

جواد نکونام و حميدرضا گرشاسبی امروز با برگزاری یک نشست خبری مقابل خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات مختلف پیرامون فولاد خوزستان و نقل و انتقالات این تیم پاسخ دادند. در این نشست پس از صحبت های ابتدایی گرشاسبی، جواد نکونام ضمن تبریک روز خبرنگار و تسلیت ایام سوگواری از خبرنگاران خواست تا سوالات خود را عنوان کنند.

نقل و انتقالات در ایران سخت‌ترین کار است
ما سه اردو برای تیم در نظر گرفتیم؛ با توجه به شرایطی که صبح و بعدازظهر باید تمرین می‌کردیم نیاز به این داشتیم که تیم را آماده کنیم. سعی کردیم که تمرینات را در زمان مدنظر شروع کنیم. متاسفانه در شروع کار مشکلاتی بود؛ مثل عدم حضور بازیکنان از روز اول. در فوتبال ایران نقل و انتقالات سخت‌ترین کار ممکن است و این مسئله را سال‌های سال است که می‌بینم. مثل همه جای دنیا نیست که همه بازیکنان تمرین داشته باشند و به تیم اضافه شوند. نقل و انتقالات کار سختی است ولی سعی کردیم بتوانیم زود تیم را کامل کنیم. به خاطر اردوهایی که داشتیم از باشگاه و مدیریت، آقای گرشاسبی، مهندس ابراهیمی و اعضای محترم هیئت مدیره تشکر می‌کنم؛ دوستان به ما لطف داشتند و همه شرایط را مهیا کردند و تا جایی که می‌توانستیم با رقبا مبارزه کنیم و عملکرد خوبی داشته باشیم؛ کمک کردند. شروع به برگزاری بازی‌های دوستانه و اردوهای تدارکاتی پیش فصل کردیم که نیاز تیم بود. به جز یک بازی دوستانه که کنسل شد بقیه بازی‌ها همان‌طور که فکر می‌کردیم پیش رفت.

دو برنامه برای نیم فصل اول داریم
سعی کردیم شرایط خوبی را برای تیم‌مان به‌وجود بیاوریم و کار را خوب جلو ببریم. به نظرم شرایط خوب پیش رفت و فقط عدم حضور‌ چند بازیکن مثل اشکان دژاگه که دیر اضافه شد، پاتوسی، کولیبالی و وریا غفوری شاید ما را در چند هفته اول دچار مشکل کند اما من دو برنامه دارم؛ یکی پنج یا 6 هفته ابتدایی لیگ است و پس از آن برنامه بلندمدتی داریم که تا نیم فصل آماده می‌شویم تا تیم را آماده کنیم. برنامه‌ریزی انجام شده و آمادگی هر اتفاقی را داریم.

تیم کاملی داریم
در حال حاضر نفرات فیکس و ذخیره تیم‌مان کامل هستند و تیم تقریبا مشخص شده است. در این بین هر بازیکنی که بهترین عملکرد را داشته باشد قطعا بازی خواهد کرد. از هر بازیکنی که بتواند بهترین شرایط را برای تیم فولاد رقم بزند استفاده خواهیم کرد. تا ثانیه و لحظه‌ای که در باشگاه فولاد قدم می‌زنیم و راه می‌رویم باید بهترین عملکرد را داشته باشیم و بتوانیم شرایط ایده‌آلی را برای باشگاه و هواداران مهیا کنیم.

الفیصلی سقوط کرده اما بازیکن گران‌قیمت‌تر می‌خرد
امیدوارم در لیگ قهرمانان بتوانیم موفق باشیم اما می‌دانید که تیم الفیصلی به لیگ پایین‌تر رفته ولی بازیکنانی می‌خرد که از بازیکنان سال قبل قوی‌تر هستند؛ در واقع بازیکنان خارجی سال قبل را داده‌اند و بازیکنان گران‌قیمت‌تر می‌خرند چون اولا می‌خواهند در لیگ عربستان بالا بیایند و دوما در‌ آسیا و نماینده کشورشان هستند. این بازی بین‌ نماینده کشور ایران و کشور عربستان است و دوست ندارند شرایط بدی را تجربه کنند. اینطور نیست که ما راحت صعود کرده باشیم؛ باید تلاش کنیم و زحمت بکشیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم.

وریا در پست دفاع راست بازی نمی‌کند
قطعا اینطور نیست که ما سه دفاع راست داشته باشیم. مجتبی نجاریان و وریا غفوری قابلیت بازی در دو پست را دارند و برنامه‌ریزی ما طوری است که ما در دفاع راست دو بازیکن داریم که مهدی شیری و مجتبی نجاریان هستند و اگر نیاز باشد از غفوری هم استفاده می‌کنیم. وریا غفوری در پست دیگری بازی خواهد کرد؛ مثل مجتبی نجاریان که سال قبل وقتی نیاز بود از او به عنوان وینگر راست استفاده کردیم. اگر بخواهیم سه دفاع راست بگیریم ذهنیت اشتباهی داریم و این اتفاق رخ نمی‌دهد که به تیم ما یا بازیکنی لطمه بزند. ما باید به خاطر آینده نجاریان و باشگاه از او استفاده کنیم و اینطور نیست که دو بازیکن بگیریم و او را کنار بگذاریم که از بین برود؛ او قطعا باید بازی کند و می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا